Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Zielona Szkoła nad Morzem

zs6Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dębnie mieli niecodzienną okazję spędzić kilka dni nad polskim Morzem. W ramach „Zielonej Szkoły" w letnim wypoczynku w Bazie Harcerskiej w Dąbkach wzięło udział 32 wychowanków. Wyjazd na „Zieloną szkołę" został zorganizowany z inicjatywy starosty opatowskiego, Bogusława Włodarczyka.

 

 

 

Uczestnicy „Zielonej Szkoły" nie mogli narzekać na nudę. Podczas pobytu w Dąbkach czekało na nich mnóstwo atrakcji, przez co grafik kolonii był bardzo napięty. Zwiedzili Pomorze Zachodnie, gdzie odwiedzili Kołobrzeg i jego główne atrakcje. Praktycznie wszyscy podopieczni SOSW w Dębnie dzielnie pokonali wejście na 26 metrową latarnie morską, z której widok rozpościerał się na Bałtyk. Spacer po kołobrzeskim molo i starówce oraz odwiedzenie bazyliki katedralnej z XVI wieku stanowiły dla dzieci niebywałą atrakcję.

Kolejnym punktem programu „Zielonej Szkoły" był wyjazd do Darłowa i Darłówka. Darłowo to XI wieczne miasteczko znane z połowu ryb. W tej miejscowości podopiczni SOSW w Dębie zwiedzili gotycki zamek Książąt Pomorskich, w którym w XVIII wieku było więzienie. Odwiedzili także katedrę mariacką, gdzie znajduje się sarkofag Eryka I, króla Danii. Największą jednak atrakcją dla wszystkich uczestników wyjazdu był rejs statkiem po pełnym Morzu.

- Trochę kołysało statkiem i trudno było utrzymać równowagę, ale świetne widoki na morzu nam to wynagrodziły - mówi Justyna, podopieczna SOSW w Dębnie.

Przez kilka dni wychowankom placówki w Dąbkach towarzyszył starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk, dzięki któremu została podjęta inicjatywa zorganizowania letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży nad Morzem.

- Miło jest spojrzeć na radosne buzie dzieci, które cieszą się z takiego wypoczynku. Cieszę się, że mogliśmy zorganizować podopiecznym taki wyjazd nad Morze. Mam nadzieję, że uda się nam kontynuować inicjowanie takich wyjazdów dla dzieci z naszych ośrodków nie tylko w ramach „Zielonej Szkoły" – mówi starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk – Takie wycieczki przede wszystkim integrują, pozwalają przełamać pewne bariery - dodaje starosta.

Oprócz 32 podopiecznych placówki w wyjeździe wzięła udział także wykwalifikowana kadra opiekunów, która stanowiła dodatkowe oparcie dla dzieci oraz niektórych rodziców będących na Zielonej Szkole.

- Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd nad Morze – mówi dyrektor SOSW w Dębnie, Anna Safiańska – Wyjazd z wykwalifikowaną kadrą jest o wiele łatwiejszy dla dzieci i ich rodziców. Niekiedy rodzice boją się takich wyjazdów, a wspólnie możemy pokonać wszelkie bariery.

Zwiedzanie Kołobrzegu i Darłowa oraz jego okolic nie stanowiły jedynej atrakcji dla uczestników „Zielonej Szkoły". Codziennie na terenie Bazy Harcerskiej w Dąbkach bardzo aktywnie spędzano czas. Każda chwila spożytkowana była na różne formy aktywności fizycznej. Mecze piłki siatkowej, zabawy taneczne oraz ćwiczenia i spacery na plaże to tylko niektóre z punktów codziennego programu letnich kolonii.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Dębnie to nie jedyna placówka, której podopieczni w tym roku w ramach „Zielonej Szkoły" wyjechali nad polskie Morze. W letnim wypoczynku w poszczególnych tygodniowych turnusach wzięły udział wszystkie Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze z terenu powiatu opatowskiego.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 123 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj228
Wczoraj301
Tydzień529
Miesiąc5713
Wszystkie641399

Logowanie