Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


W nagrodę na wycieczkę

TŻ wyc  Krakow 04 2017 0011Uczniowie klas o profilu gastronomicznym opatowskiego Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w dwudniowej wycieczce Ojców – Kraków - Bochnia. Wycieczka była nagrodą za umiejętności sztuki kelnerskiej oraz serwisu potraw i napojów. Wyjazd młodych kucharzy został ufundowany przez starostę opatowskiego, Bogusława Włodarczyka.

 

Pierwszym celem podróży stał się Ojcowski Park Narodowy. Pomimo zamkniętego jeszcze sezonu wycieczkowego i tak uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie udało się zobaczyć kilka niezwykłych miejsc utworzonych przez przyrodę, były to między innymi: Jaskinia Krowia oraz Jaskinia Ciemna i Jaskinia Łokietka. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników wycieczki cieszyła się również Maczuga Herkulesa, która ma niepowtarzalny kształt i powstała bez żadnej ingerencji człowieka.

- Jaskinia Łokietka znajdowała się na wysokości, lecz nie sprawiło to nikomu problemu. Każdy dzielnie wspinał się ku górze by podziwiać przepiękne widoki – relacjonuje jedna z uczestniczek wycieczki.
Po zwiedzaniu Ojcowskiego Parku Narodowego uczniowie udali się do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel i poznali ciekawą historię królów Polski, ale także mieliśmy okazję podziwiać piękne wnętrza każdego zakątka Wawelskiej Katedry.

Następny punktem naszej wycieczki była wizyta na Starym Mieście. Przyszłych gastronomów nie mogło zabraknąć na Kiermaszu Wielkanocnym, na którym to mogli zapoznać się ze specjałami kuchni krakowskiej i regionu małopolskiego. Wszyscy byli zachwyceni i należycie wykorzystali każdą chwilę spędzoną w Krakowie.

Kolejnego dnia zaraz po śniadaniu uczestnicy wyjazdu udali się do Kopalni Soli w Bochni.

- Po wielu trudach zwiedzania kopalni przepływ łodzią i przejazd kolejką wynagrodziły nam nasze długie wędrówki, a sam pobyt w kopalni miał właściwości prozdrowotne w zakresie inhalacji i nabywania odporności – dodają młodzi kucharze.

Nagrodę w formie wycieczki ufundował starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk. Organizacją techniczną wyjazdu zajmował się natomiast Tomasz Świątek, radny Rady Powiatu.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj226
Wczoraj301
Tydzień527
Miesiąc5711
Wszystkie641397

Logowanie