Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


DNI PROMOCJI ZDROWIA

dni.promocji.zdrowia.turniej.wiedzy17 4W dniach 4 – 6 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Niemienicach zorganizowano akcję Dni Promocji Zdrowia, której głównym celem było propagowanie wśród wychowanków zasad zdrowego stylu życia.

 

W pierwszym dniu akcji przeprowadzony został konkurs wiedzy. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny rywalizowali w różnych konkurencjach umysłowych. Zawodnicy rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania quizowe, wskazywali zachowania zdrowotne i antyzdrowotne, rozwiązywali zagadki, przedstawiali w formie pantomimy, czynności służące utrzymywaniu higieny.

W drugim dniu zorganizowane zostały zawody sportowe. Uczniowie wysłuchali opowieści o przygodach marynarzy i wcielili się w rolę ich pomocników. Dzielnie stoczyli walkę z atakującymi piratami, omijali morskie skały, dmuchali w żagle. Zmagając się z wielką morską nawałnicą zwinnie zakładali „kamizelki ratunkowe", zwijali żagle a następnie sprzątali pokład. Robili wszystko, by jak najszybciej dotrzeć do lądu. Gdy cel podróży był już na wyciągnięcie ręki przyszło im jeszcze przenosić załadunek statku i ratować marynarza, który wypadł za burtę.

- Morskie przygody dzielnych marynarzy skłoniły zawodników do dużego wysiłku. By sprostać wszystkim zadaniom zawodnicy musieli wykazać się sprytem, szybkością i zwinnością. Była rywalizacja, ale też dobry humor – relacjonuje Bożena Chodorek, dyrektor SOSW w Niemienicach.

W tej tematyce odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców, „Żyję zdrowo, kolorowo", które stanowiły podsumowanie cyklu lekcji promujących zdrowy tryb życia. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali swoim rodzicom własne książki tematyczne, czyli logooboki i pokazali w jaki sposób z nich korzystać. Na zakończenie zajęć każde dziecko dostało uśmiechniętą buźkę, która ma im przypominać o pozytywnym nastawieniu do każdego dnia.

Ostatni dzień poświęcony został zdrowemu odżywianiu. Uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe kanapki na drugie śniadanie.

- Kanapki wyglądały smakowicie i tak też smakowały. Wszyscy jedli z wielkim apetytem. Na zakończenie akcji uczestnicy w nagrodę otrzymali soczki i owoce – dodaje dyrektor Bożena Chodorek.

Dni Promocji Zdrowia przygotowały panie: Aneta Goraj, Joanna Zalewska, Małgorzata Szybalska i Marta Gierada. Zajęcia przeprowadziły Dorota Majcher i Renata Bednarska.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj226
Wczoraj301
Tydzień527
Miesiąc5711
Wszystkie641397

Logowanie