Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Wycieczka na Św. Krzyż

Nowy rok szkolny wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jałowęsach rozpoczęli od wycieczki w najstarsze góry Europy.

 

 

 

 

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jałowęsach rozpoczęli nowy rok szkolny wycieczką Góry Świętokrzyskie.

- Wycieczka miała charakter dydaktyczny. Jej celem było poznanie historii regionu świętokrzyskiego oraz flory i fauny znajdującej się w obrębie Parku Narodowego - powiedziała Anna Wójtowicz Dyrektor Ośrodka - Lekcja w terenie rozpoczęła się w Nowej Słupi, skąd szlakiem pieszo powędrowaliśmy na Święty Krzyż, zatrzymując się przy pobliskich kapliczkach i cmentarzu żołnierzy radzieckich. Na miejscu zwiedziliśmy m.in. kaplicę Świętego Krzyża, w której znajdują się relikwie z Ziemi Świętej.

Dzieci poznały również historię klasztoru i obejrzały wystawę misyjną, na której mogły podziwiać eksponaty przywiezione z wypraw misyjnych. Po wizycie w klasztorze, by lepiej poznać charakterystykę świętokrzyskiego krajobrazu, wszyscy udali się na gołoborze, skąd mogli podziwiać piękną panoramę Ziemi Świętokrzyskiej.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj18
Wczoraj257
Tydzień1348
Miesiąc4832
Wszystkie640518

Logowanie