W związku z kampanią „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy 2012–13 Partnerstwo dla prewencji” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie, zachęca kadrę kierowniczą, pracowników i inne zainteresowane strony do podjęcia działań służących poprawie bezpieczeństwa i zdrowia w pracy. Kampania jest koordynowana przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) oraz innych partnerów w 27 państwach...
Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Wycieczka na Św. Krzyż

Nowy rok szkolny wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jałowęsach rozpoczęli od wycieczki w najstarsze góry Europy.

 

 

 

 

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jałowęsach rozpoczęli nowy rok szkolny wycieczką Góry Świętokrzyskie.

- Wycieczka miała charakter dydaktyczny. Jej celem było poznanie historii regionu świętokrzyskiego oraz flory i fauny znajdującej się w obrębie Parku Narodowego - powiedziała Anna Wójtowicz Dyrektor Ośrodka - Lekcja w terenie rozpoczęła się w Nowej Słupi, skąd szlakiem pieszo powędrowaliśmy na Święty Krzyż, zatrzymując się przy pobliskich kapliczkach i cmentarzu żołnierzy radzieckich. Na miejscu zwiedziliśmy m.in. kaplicę Świętego Krzyża, w której znajdują się relikwie z Ziemi Świętej.

Dzieci poznały również historię klasztoru i obejrzały wystawę misyjną, na której mogły podziwiać eksponaty przywiezione z wypraw misyjnych. Po wizycie w klasztorze, by lepiej poznać charakterystykę świętokrzyskiego krajobrazu, wszyscy udali się na gołoborze, skąd mogli podziwiać piękną panoramę Ziemi Świętokrzyskiej.

 

 

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj465
Wczoraj333
Tydzień1166
Miesiąc8734
Wszystkie417636

Logowanie